Çimento İth. İhr. Nak. İnş. Pet. Ürn. Mdn. Elk.San. Tic. A.Ş.

Kurumsal,

TARİHÇE
2014 yılında kara taşımacılığı ve inşaat sektöründe faaliyetine başlayan kalesan çimento a.ş. geçen bu zaman içerisinde büyümesini aynı hızla devam ettirmekle beraber, nakliyat sektörünün Güvenilir ve Saygın firmalarından biri olarak ciddiyeti ile çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Firmamız; 2014 yılında GAZİANTEP ilinde, KALESANÇİMENTO TİC.A.Ş. Unvanıyla bir aile şirketi olarak kurulmuş çimeto ve nakliyat , sektördeki hızlı büyümüştür.

 

KALESANÇİMENTO TİC.A.Ş. İs hacmini artan oranlarda geliştirmeyi devam ettiren firmamız bugün; Bölgede bulunan Çimento fabrikalarını ham madde ihtiyacını tamamını karşılayacak kapasiteye ulaşmış, aynı zaman teknik donanımıyla(araç filosuyla) bölgede nakliye ve diğer lojistik hizmetlerde büyük aşama kaydetmiştir. inşaat sökturunu- de ağrılıklı çalışmalar inşaat temel malzemesi torbalı ve dökme çimento satışı Akdeniz bölgesi , doğu ve güneydoğu bölgesi satışı ve sevkıyatı yapılmaktadır. Sulama yapılarından Baraj inşaatlarına. Bina inşaatlarından Kentsel altyapı inşaatlarına. Yol inşaatlarından Endüstriyel yapılara kadar birçok farklı projeyi gerçekleştirebilme başarısını göstermiştir


Vizyonumuz;
Sektörde kurumsal anlayışımız ile edindiğimiz farklı yerimizi genişleterek korumak ve sektöre öncülük etmek...

 

Misyonumuz;
Verdiğimiz hizmetlerde güvenilirlik ve dürüstlüğü ön planda tutarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını önceden farketmek, katma değer yaratarak, yüksek düzeyde müşteri tatmini sağlamak.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ ;
Çevre, Sağlık ve Güvenlik Politikası :

1. Biz, ürettiğimiz hizmetlerde çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm mevzuat ve düzenlemelere uyar, sürekli iyileştirmek için çaba harcarız.

2. Faaliyetlerimizi yürütürken çevreye etkilerimizi tespit eder ve varsa olumsuz etkileri en aza indiririz.

3. Faaliyetlerimiz sırasında, enerjiyi ve kaynaklarımızı etkin kullanır ve sürekli tasarruf etmek için önlemler alırız.

4. İşlerimizi yaparken atıklarımızı kontrol altında tutar, hava, su ve toprağın kirlenmesini, uygun tekniklerle minimize ederiz.

5. Çevre, iş sağlığı ve güvenliği bilincinin tüm çalışanlar tarafından yaşatılabilmesi için gerekli olan duyuru, eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını yürütürüz.

6. Sunduğumuz tüm hizmetler sırasında; çalışanları ve faaliyetlerimizden etkilenecek insanları, işle ilgili yaralanma ve hastalıklardan koruruz.

7. Kendimizin ve diğer şahısların mal ve mülkiyetine zarar vermemek için tehlikeyi daha başlangıç aşamasında kontrol edip, sürekli olarak izleyerek, gerekli düzenlemeleri yapar ve uygulama aşamasında mümkün olan her türlü korumayı sağlarız.

8. Verdiğimiz hizmetlerin çevreye etkilerini kamuoyuna duyurur, bilgimizi onlarla paylaşırız.

 

BAŞKANIN MESAJI
2014 yılında çimento sektöründe faaliyetine başlayan Kalesan çimento A.Ş.. geçen bu zaman içerisinde büyümesini aynı hızla devam ettirmekle beraber, daha birçok sektörde güvenilir ve saygın firmalarından biri olarak Bölgemizin ve ülkemizin yeniden yapılanması sürecinde üzerine düşen sorumluluğun ciddiyeti ile çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Faaliyette bulunduğumuz inşaat sektöründe;
Müşteri ve yasal şartları karşılayarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, Güvenilir ve saygın olmak, Doğruluktan ve dürüstlükten taviz vermemek, Faaliyet konularını genişletmek ve gelişen teknolojiyi takip ederek yenilikleri ülkemize taşımak, Yurtdışında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, inşaat sektöründe dünyanın iyi firmalarından biri olmak, Üretim kalitesini sürekli iyileştirmek.

 

Yunus ÜNÜN
Kalesan çimento A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı